Robert Pietryszyn nie jest już prezesem Lotosu

Rada Nadzorcza Grupy Lotos odwołała w środę 9. listopada Roberta Pietryszyna z funkcji prezesa tej spółki - podał koncern.

Decyzją Rady obowiązki prezesa będzie pełnił Marcin Jastrzębski, dotychczasowy wiceprezes ds. operacyjnych.Pietryszyn był prezesem Grupy Lotos od 13 maja 2016 roku. Wcześniej przez miesiąc pełnił obowiązki szefa Lotosu, gdzie trafił z zarządu PZU. Był uważany za przyjaciela Adama Hoffmana i protegowanego ministra skarbu Dawida Jackiewicza. To prawdopodobnie było również powodem odwołania z zarządu Lotosu. Aktualne pozostaje pytanie czy obecna władza ma tak duże zasoby kadrowe że może rezygnować z tak doświadczonego menedżera jak Pietryszyn?

Rada Nadzorcza zdecydowała również o powierzeniu z dniem 9 listopada 2016 r. pełnienia obowiązków prezesa zarządu Marcinowi Jastrzębskiemu, dotychczasowemu wiceprezesowi zarządu ds. operacyjnych.

Zobacz również:Grupa Lotos SA to jedno z największych przedsiębiorstw w kraju. Prowadzi działalność w Polsce i poza jej granicami, zajmując się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz sprzedażą hurtową i detaliczną produktów naftowych.

W Grupie Lotos Skarb Państwa ma 53,19 proc. udziałów. NN (ING) OFE posiada 5,73 proc., PZU OFE ma 5,02% a pozostali akcjonariusze 36,06 proc. W skład grupy kapitałowej, poza Grupą Lotos, która zarządza rafinerią w Gdańsku, wchodzi 15 spółek ze znakiem Lotos.

5-6 June 2017 Zarejestruj się Scrum Days will not be just another agile conference you’ve seen before. Our mission is to create an environment where people can meet, build social networks, do business and have fun. We were tired of hours of talking, missed subjects, not enough room to meet and strict schedule. So we present to you a whole new conference experience.

13 czerwca 2017 r. Zarejestruj się Konferencja Computerworld Forum Architektów IT od siedmiu lat stwarza doskonałą okazję do spotkania osób odpowiedzialnych za wdrożenie, rozwój i realizację architektonicznego podejścia do rozwoju IT w organizacjach. To jedyne tego typu wydarzenie w Polsce, które na stałe wpisało się w kalendarze architektów IT i architektów korporacyjnych.

20 czerwca 2017 r. Zarejestruj się Premiera 25. Raportu Computerworld TOP200 to spotkanie CIO z top menedżerami branży IT oraz dyskusja o najważnieszych trendach i wyzwaniach IT na najbliższe lata.

21 września 2017 r. Do dziś tytułem Lidera Informatyki poszczycić się może blisko 100 firm. W konkursie wyłaniamy firmy i instytucje, które wykorzystują innowacyjne rozwiązania IT, aby zwiększyć efektywność swoich działań. Już 21 września poznamy laureatów Konkursu Lider Informatyki 2017.